Červen 2014

Venus a voňavé květy

30. června 2014 v 15:55 | ○Lagoona○Blue○ |  Moje panenky
Ahoj, zdravím vás u nového článku. Po dlouhé době jsem vzala do ruky zase foťák a nějakou tu panenku a den před předáváním vysvědčení jsem Venus vyfotila u voňavých květů od kytice pro třídní učitelku. Krásně mi u ní zapózovala a nakonec si ji tak oblíbila, že se s ní s těžkým srdcem následující den loučila. Každopádně doufám, že se vám tyto fotky budou líbit, stejně jako mojí masožravé krásce. :) Do komentářů napište co si o nich myslíte a s kým chcete další fotky. Brzy se můžete těšit na nové duely s monsterkami, které na blogu zavedu a na další soutěže o malé grafické ceny. :)


Nové panenky a jejich promo fotky

28. června 2014 v 19:40 | ○Lagoona○Blue○ |  Novinky
Ahoj, hledala jsem nějaké novinky z monstr-světa, které bych sem mohla dát a byly trochu jiné než ty, co už některé blogerky zveřejnily. Sice jsou to spíše jen jiné fotky jak úplně odlišné novinky, ale alespoň něco. Představíme si tentokrát promo fotky těch nejnovějších monsterek. :)

Many a Iris
Budou se prodávat v jednom setu, který bude nejspíš dost drahý, což znamená cena přes 1000 Kč. Mě osobně se zpracování obou panenek moc líbí a od úplného začátku mě oslnili. Hlavně tedy originální kyklopka Iris s dvěma roztomilými copánky, zvláštním oblečením a botami a kabelkou se vzory očí. Many má zase odlišnou postavu od všech prodávaných kluků z Monster High.

http://38.media.tumblr.com/67b2dd4e2e6b0d29ce9681d14441ee79/tumblr_n7nyp05SRD1shyoj6o1_1280.jpg

Vysvědčení, výlet do Brna a vyjádření k mému blogu

27. června 2014 v 20:25 | ○Lagoona○Blue○ |  Deníček
Ahoj, v tomto článku nejdřív začnu deníčkem a až potom se budu vyjadřovat k mému blogu. Tak konečně jsme se dočkali posledního školního dne s vysvědčením. Určitě napište do komentářů, jaké známky jste dostali, já mám dvě 2 a jinak samé 1. Není divu dvojek, když se testy na naší škole vyrovnají maturitním zkouškám. A to doslova, bez legrace. Vysvědčení jsem šla ukázat prvně babičce, která mi dala tisícovku za vyznamenání. Později pro mě přijel táta a doma jsem měla oběd. Z domů jsem šla na autobusovou zastávku, kde jsem měla sraz s mámou a jely jsme společně do Brna. Na začátek jsme se zastavily u stánků v podchodu a koupila jsem si sukni v krémové barvě a k ní letní boty ve stejné barvě s kytkami. Dále jsme šly do Tesca pro pití a pak jsme se koukly po monsterce, kterou bych chtěla. Operettu FCA ani Draculauru Sweet Screams neměli, tak jsme vyrazily do Vaňkovky. V rychlosti jsme přeběhly obchod s oblečením a pořídila jsem si tam bundu se sametem na rukávech. Sešly jsme o patro níže do Pompa a tam nastalo velké rozhodování. Měli Operettu i Draculauru a dokonce Frankie ze stejné edice. Asi 10 minut jsem se rozhodovala mezi těmito třemi a jak je vám nejspíš jasné, vyhrála to první panenka, kterou jsem držela v ruce a nejdéle po ní toužila. Ano, Operetta. :) Potom mě máma ještě vzala do cukrárny, kde jsem si dala americkou limonádu, ovocný zákusek a na cestu k autobusu jeden kopeček čokoládové zmrzliny do kornoutu. Vážně jsem strašně přecpaná sladkým a to jej nijak nemusím. Cestou zpátky se mi v autobuse trochu chtělo zvracet, ale naštěstí v pohodě. :D Operettu za cenu 629 Kč už mám rozbalenou a je opravdu překrásná. Doplňky a celou panenku uvidíte zde na fotkách. Prohlédněte si je a na blog se zaměřím v celém článku. :)

Panenka v krabici (zepředu, zezadu)


Přátelství z mého pohledu

26. června 2014 v 12:58 | ○Lagoona○Blue○
Ahoj, vážně nad koncem ještě uvažuji a je i možné, že to nakonec definitivní nebude. Vaše komentáře mě docela překvapily a díky za vyjádřenou podporu. Nerada bych totiž zklamala ty co mi věřili a měli mě rádi. Musím se rozmyslet a alespoň přes prázdniny budu aktivní na mém novém blogu, který co nejdříve pošlu těm co mi o něj psali. Každopádně v tomto článku se musím ještě vyjádřít, ač nerada, k našemu konci přátelství s mojí bývalou nejlepší kamarádkou Neferčou. Každá mince má dvě strany, tak jako pohled na pravdu o problému, který mezi námi nastal. A myslím, že bude dobře, když se vyjádřím i já. Moje svědomí a fakt, že se jedná o člověka, kterého jsem měla velice ráda mi nedovolí psát nějaké urážky, či obviňovat nebo pomlouvat. Hlavním problémem byl fakt, že každá z nás dvou měla asi pod pojmem ,,nejlepší přítel navždy" jinou představu a význam. Věci, které se mezi námi udály nechci zveřejňovat, neboť je to naše soukromí a to by mělo zůstat jen mezi námi dvěma. Totiž zkratka BFF, která se na internetu objevuje až příliš často, tím už ztratila svůj pravý význam a podstatu. Nejlepší přítel pro mne vždy znamenal, hned po rodině toho člověka, kterému mohu nejvíce důvěřovat, který mi pomůže a na kterého se můžu vždy spolehnout. Z mého pohledu má být nejlepší přítel jenom jeden. Nemluvím o tom, aby člověk neměl jiné kamarády, ale když jsou dva nejlepší, tak zákonitě je vždy jeden ten lepší. To už samo o sobě slovo nejlepší popírá. Také nemohou být dva nejmenší lidé světa, jeden musí být menší. A tak je to i se slovem nejlepší, však se nad tím zamyslete. To tak bude asi všechno, co jsem chtěla napsat k tomuto problému. Nikoho neodsuzuji, jen chci, aby se všichni, co používají často slovo nejlepší přítel, zamysleli, jestli je to doopravdy tak. Já nelituji ani jedné chvíle strávené s Ájou. Byly to jedny z nejkrásnějších letních prázdnin, co jsem zatím zažila. Proto jí přeji, aby se jí v životě dařilo a měla spoustu věrných přátel. Mě se to bohužel nepovedlo. Není ale všem dnům konec.

Nemusíte se vyjadřovat, ale chtěla jsem, abyste si přečetli věc i z mého pohledu. Jak jsem říkala, nad blogem ještě popřemýšlím. Zatím se mějte hezky, ahoj. :)


Všechno je to minulost ...

25. června 2014 v 13:31 | ○Lagoona○Blue○
Ahoj, zde na blogu nejspíš naposled. Jak jistě víte, pohádala jsem se s mojí nejlepší kamarádkou, kterou jsem tu poznala. Věci, které se mezi námi staly se jen tak neodpouští. U tohoto tématu se už vážně nebudu déle zdržovat, ale zkrátka jsem se rozhodla pro nový začátek. Všechno je to minulost ... články, zážitky a dokonce někteří lidé, které jsem tu poznala. Brzy bude minulostí i tento blog. Chci na všechno zapomenout a jednoduše začít znovu, pokud by to šlo, tak s čistým štítem. Založím si nový blog, který dám jen pár lidem, jimž věřím a doufám, že odkaz nebudou přeposílat dále. Nebojte se ani o fotosoutěž, vyhodnocení dám na nový blog a nezapomeňte, že pořád můžete hlasovat. S Monster High chci pokračovat a také bych to nevydržela nemít žádný blog. Člověka, na kterém mi záleželo úplně nejvíce jsem nadobro ztratila a proto už mě tu nic nedrží. Tohle je definitivní konec. Mrzí mě to, ale dál se tu trápit nebudu. Bude lepší začít na novém blogu s většinou nových lidí. Také se zlepším v grafice a nebudu toho o sobě moc prozrazovat. Opravdu by už tohle stačilo, na konec je to docela dlouhé, když bych to mohla napsat jediným slovem. Závěrem chci říct, že na každého podrazáka jednou dojde, ať už dříve nebo později, proto se teď neradujte z konce blogu. Vy dobří se mějte krásně a budu ráda, když se brzy setkáme na mém novém blogu. Nebojte se ozvat na skype, ráda si s vámi budu psát nebo zavolám. O adresu blogu si klidně napište kdekoliv v soukromu. :) Berte to jako konec a zároveň nový začátek. Zapomeňte na to, co tu bylo, stejně jako já. Vždy může být hůř a někdy je dobré nechat věci plynout. Jednou nadobro skončím, ale dnes nově začínám. Ovšem teď už vážně sbohem a těším se na nové a lepší zážitky někde jinde. :)
Loučí se s vámi vaše smutná a zároveň šťastná ○Lagoona○Blue○!


Fotosoutěž - výherce 1. místa a rozstřel

24. června 2014 v 14:30 | ○Lagoona○Blue○ |  Soutěže
Ahoj, prvně se vám chci omluvit, že jsem pár dní nenapsala. Musela jsem si ujasnit pár věcí a vzpamatovat se z nich. V těchto těžkých chvílích jsem neměla chuť a ani pomyšlení na blog psát. Teď už je to doufám za mnou a budu zase aktivní. A jdeme k fotosoutěži. Trochu se změnily plány, nakonec bude rozstřel pouze jeden a to mezi Torinkou a Clawynkou ♥. 1. místo vyhrála Cleopatra, protože Neferča fotky neposlala, tedy byla diskvalifikována. Cleopatra fotky nafotila, tak vám je sem dám i když pro ně nebudete hlasovat. Torinka a Clawynka ♥ soutěží o 2. a 3. místo. Rozhodujete vy, které fotky jsou podle vás lepší. Budu ráda, když budete hodnotit panenku, kvalitu fotky a splnění tématu. :) Hlasování uzavřu někdy na začátku července, tak si obě shánějte hlasy a vy spravedlivě hlasujte. Po rozstřelu a určení 2. a 3. místa sem dám článek, kde ještě jednou zmíním jaké ceny jste vyhráli a zeptám se vás, co na ně budete chtít. Můžete se pustit do hodnocení, které ovšem není jako u mě. Stačí napsat jen čí fotky jsou hezčí a popřípadě proč. Také můžete hlasovat v anketě, hlasy počítám z obou variant. :)

ROZSTŘEL: TORINKA A CLAWYNKA ♥

Torinka
Vyfotila svoji nejnovější panenku Lagoonu z plážové edice za letního počasí.


Borůvkový koláč podle Spectry

21. června 2014 v 20:13 | ○Lagoona○Blue○ |  Týden se Spectrou Vondergeist
Ahoj, tak konečně tu pro vás mám slibovaný recept na můj oblíbený borůvkový koláč, který určitě sníte do posledního drobku. Je snadný, ale spíše pro dospělého, proto poproste rodiče nebo babičku, aby vám s ním pomohla. Přeji předem zábavné pečení a dobrou chuť. :)


NA JEDEN KOLÁČ POTŘEBUJETE ...

→ 250 g polohrubé mouky
→ 125 g moučkového cukru
→ 125 g másla (Hery)
→ špetka soli
→ 1 vejce
→lžíce strouhanky

Na žmolenku:
→ máslo
→ cukr (krupice)
→ mouka (hrubá)

POSTUP

Smícháme mouku s cukrem a špetkou soli. Do mísy by se měla vejít jedna ruka, protože s tou si při přípravě zpočátku vystačíme. Do mouky nakrájíme změklý tuk, přidáme celé vejce a prsty jedné ruky prohněteme. Když se tuk spojí s moukou a vejcem, zapracujeme do jedné těstové koule a trochu prohněteme. Na chvilku ho odložíme na chladné místo. Vymažeme koláčovou formu tukem a vysypeme moukou. Těsto dlaní vtlačíme do formy a na krajích trochu zvedneme. Takto připravenou formu s těstem propícháme vidličkou na několika místech. Zlehka posypeme jemně mletou strouhankou. V tento moment rozpálíme troubu na 180 stupňů. Nasypeme borůvky v dostatečné vrstvě a posypeme žmolenkou. V troubě pečeme asi 30 minut. Pak si už jen necháme chutnat. :)


Recept jsem už já osobně zkoušela, ale sepsala jej Šárka z blogu dolcevita.blog.cz.

Je špatné být jiná než ostatní?

21. června 2014 v 8:14 | ○Lagoona○Blue○ |  Moje názory
Ahoj. Hodněkrát se sama sebe ptám, jestli je špatné, že jsem jiná než ostatní. V reálu i na blogu. Komentuji proto, abych projevila svůj názor, souhlas nebo nesouhlas s vaším, tak proč mě za mé názory odsuzujete? Proč za ně někoho obdivujete a já jsem kvůli nim pro vás kráva, co neumí nic jiného než kritizovat? Popravdě, dost mě to od vás mrzí, ale samozřejmě nedělají to všichni. Holt mám prostě jiné názory a jsem jiná. Myslela jsem, že mě na blogu budete brát takovou jaká jsem a ne mě odsuzovat na první pohled nebo názor jako ve škole. Jsem zkrátka svá, jedinečná a nezměníte mě, jestli se o to snažíte. Pořád budu mít stejné názory, možná jiné než vy. Nikdy jsem si nemyslela, že je špatné být jiná, zajímat se o něco jiného a mít odlišné názory. Asi jsem se spletla. Bohužel. Ve škole mě takto odsuzují už od začátku, co jsme se poznali. Posmívají se mi za to a ubližují mi. Přitom se ani nesnažili mě poznat a co si budeme povídat, jaká jsem doopravdy tu ví opravdu hodně málo lidí. Prvně někoho pořádně poznejte a pak odsuzujte za odlišnosti od vás. Ani vy nejste dokonalí a i já bych vás za názory mohla odsuzovat, ale nedělám to. Neznáte mě ani osobně a navážíte se do mě, hnusně mi odpovídáte, přitom na ostatní jste milí. Proč mě nemůžete prostě brát i s mými názory a chcete, abych byla podle vašich priorit? Je vážně tak špatné být sám sebou? Vážně, jestli tohle neustane a nepřijmete jaká jsem, asi nebude mít cenu tu dál zůstávat. Blog už mě trápí dost dlouho a dokonce už sahá i do mého reálu, což jsem nikdy nechtěla. Asi víte, nad čím uvažuji a k jakému tématu se zase dostáváme. Nebudu se k němu vracet. Pořád je to sice otevřené téma, ale nechám to vážně jen na vás ...

Ještě jednou chci říct, že článek není pro všechny, tak abyste se neurazili. Jinak dnes čekejte nespíš ještě další dva články. Jeden se slíbeným receptem a druhý s fotosoutěží, kde už půjde o výherce. :) K tomuto článku se prosím vyjádřete do komentářů, můžete napsat co si myslíte o mně, mém blogu a o tomto tématu.


To nejnovější z monstr-světa

20. června 2014 v 20:46 | ○Lagoona○Blue○ |  Novinky
Ahoj, plánovala jsem sice vydat článek s receptem, ale nakonec jsem se rozhodla, že sem prvně dám novinky. Přidala bych je později, ale jsou to ty nejnovější, proto si myslím, že by se vám mohly líbit a zajímat vás. Jsem zvědavá na váš názor, klidně se rozepište do komentářů. :)

Začneme asi tou úplně nejnovější novinkou, o které se ještě ani nemluvilo. Mattel konečně dostal nějaký dobrý, zajímavý a hlavně originální nápad na set panenek. Je to rodina Wolfových, kde najdeme všechny čtyři postavy, tedy Clawdeen, Howleen, Clawda a Clawdiu. Mě osobně se docela líbí, ale rozhodně bych si je nekoupila. Navíc budou jistě hodně drazí nebo dokonce exkluzivní.

momdusa: Whoa… WHOA… WAITAGODDAMN MINUTE. Pic found on FB, credited to Monster High Nuket  - will translate in a sec But but but - WOLF FAMILY

Úžasné červnové dny

20. června 2014 v 14:22 | ○Lagoona○Blue○ |  Deníček
Ahoj. Zítra oficiálně začíná léto, za týden letní prázdniny a pak jenom teplé dny u vody plné legrace. Popravdě, já se cítím, jako by mi prázdniny začaly už včera. Poslední dny si užívám k nezapomenutí, naprosto úžasně. Včera jsme ve škole měli přednášky od učitelů o bezpečnosti člověka v mimořádných situacích. Sice jsem dvě hodiny musela sedět s klukem, se kterým se nesnášíme, ale i tak mi to den nezkazilo. Hned po škole jsem si do kabelky zabalila několik monsterek, foťák a jeli jsme s mámou, její kolegyní a její tří letou dcerou Eliškou k rybníku na Říčkách. Když jsme dojeli k danému místu úplně jsem žasla. Úžasnější místo jsem v životě snad neviděla. Obrovský rybník, plno kachen s kačátky, posezení. S Eliškou i mamkou byla opravdu legrace a moc jsem si to s nimi užila. Vyfotila jsem monsterky, z jejíchž fotek bude brzy krátké video. Na okraji rybníka je navežený písek, takže je tam naprosto čistá voda a žádné bahno. Plavat se sice ještě moc nedalo, ale nohy jsem si po stehna namočila a bylo to skvělé. Cítila jsem se tak volná, bylo mi v tu chvíli nepopsatelně. Určitě tam o prázdninách vezmu Áju na natáčení našeho filmu, navíc je to místo pár kilometrů od našeho města. Krásný den, na který nezapomenu. Ten pocit, že jsem na nejkrásnějším místě u vody. Miluji to tam. Dnešek už byl o něco obyčejnější, ale přesto také suprový. Druhou hodinu jsme se třídou šli na taneční show Mighty Shake, kde vystupovalo několik tanečních skupinek i mistři republiky. Všechna přestavení se mi moc líbila, byla zajímavá a taky bych chtěla takto umět tancovat. :) Jinak pro dnešek z deníčku asi všechno a těšte se na video s fotkami. Pod článek dávám ty, co ve videu nenajdete, tedy ty, na kterých nejsou monsterky. Chci vám ještě říct, že přes léto možná nebudu tak aktivní, články budu přidávat občas. Většinu času budu trávit u vody a s rodinou a kamarády. Snad mě pochopíte. :) Pište, co jste poslední dny dělali a jak si užíváte.

FOTKY NEVYDÁVAT ZA SVÉ!

Pohled na rybník z posezení


Design | Version 04

19. června 2014 v 14:19 | ○Lagoona○Blue○ |  Grafika na tomto blogu
Design a náhled: Týnuše, monster-czech | S: Lagoonou Blue | Od: 18.6. 2014 | Do: 12.9. 2014

Design už potřeboval změnu, protože minulý tu vydržel skoro měsíc. Již v tomto týdnu jsem si u mé nejlepší kamarádky Týny objednala design a včera mi jej vytvořila. Chtěla jsem letní s Lagoonou a ostatní jsem nechala na ní. Opět mě svým talentem na tvorbu designů nezklamala, je naprosto dokonalý. Počítejte s tím, že tu bude nejspíš přes celé léto, jelikož nevím, kde bych mohla sehnat lepší. S tímto jsem spokojená a nemám mu co vytknout. Chci Týně ještě jednou moc poděkovat, za její ochotu. Dala jsem si znovu práci s nastavováním a trochu jsem upravila menu. Nastavení jejích designů mi sice trvá docela dlouho, ale za výsledek ta práce opravdu stojí. :)

Tipy od Spectry na duchařské horory

18. června 2014 v 19:32 | ○Lagoona○Blue○ |  Týden se Spectrou Vondergeist
Ahoj, vítám vás u dalšího článku v týdnu se mnou, dcerou duchů. Dnes vám dám tipy na dva skvělé film ze žánru hororu. Oba jsem viděla téměř nedávno a naprosto mě oslnily. První se jmenuje V zajetí démonů a opravdu stojí za to, si jej pustit. Je tam pár hodně vychytaných lekaček a filmu dávám za skvělý námět a zpracování pět hvězdiček. Není to vyvražďovačka a ani tam nenajdete moc krve, jedná se o horor duchařský. Režisérem je James Wan, stejně jako u Sawu a i druhého filmu, který vám představím za chvíli. V jeho případě se jedná i před zhlédnutím filmu o kvalitu, protože je to mistr všech hororů. Druhý díl vychází do kin v roce 2015.


Frankie - kresba perem

17. června 2014 v 10:04 | ○Lagoona○Blue○ |  Moje výtvory
Ahoj. Večer jsem na internetu našla jednu krásnou kresbu Frankie, tak jsem ji zkusila ihned taktéž nakreslit, akorát perem. Podle mě je ještě hezčí, než Rochelle. Taková opravdovější a živější. Kreslíte podle předloh? Líbí se vám technika kresby perem a tato kresba?

NEKOPÍROVAT A NEVYDÁVAT ZA SVÉ!


Základní informace o mně, dceři duchů

16. června 2014 v 10:00 | ○Lagoona○Blue○ |  Týden se Spectrou Vondergeist
Zdravím tě čtenářko! Pro seznámení se mnou budeš potřebovat nějaké informace o mě a v tomto článku se o mě dozvíš ty nejzákladnější. :)
Jmenuji se Spectra Vondergeist a jsem dcera duchů. Je mi 16 let a pocházím ze strašidelného hradu. Většinou mě na školních chodbách potkáte létat v mém hedvábném oblečení s trochou kovu. Je to prostě můj zabijácký styl! Mým oblíbeným jídlem je lehký a slaďounký piškotový koláč, stejně jako já. Miluji fialovou barvu a jako mazlíčka mám ducha fretky jménem Rhuen. Věděli jste, že název "fretka" pochází z latinského "furittus", což znamená malý zloděj? Samozřejmě, že ne, dokud jsem vám to neřekla. Z předmětů mám nejraději žurnalistiku a naopak nesnáším matematiku. Matematika nedává prostor volnému výkladu, což je k smrti nefér. Aniž bych to o sobě tvrdila, jsem považována za roznašečku drbů. Ze všeho nejradši totiž poskytuji jisté informace, které nejsou snadno k dispozoci široké studentské veřejnosti Monster High. Nejvíc mě vytáčí, když si studenti myslí, že tyto informace nejsou pravdivé. Nemám žádné nejlepší kamarády, protože se domnívám, že všichni mají rádi Spectru V.

Popravdě, víc vám toho říct ani nechci. Duchové mají být tajemní ne? A co najdete v dalších článcích v tomto týdnu se mnou? Dám sem recept na můj oblíbený koláč a možná se o mě dozvíte ještě pár věcí. :)

Video: Monster High Horor Movie

15. června 2014 v 19:36 | ○Lagoona○Blue○ |  Mnou vytvořená videa
Ahoj. Omlouvám se, že jsem tu včera nebyla a už jsem nepřidala pár dní článek s Lagoonou, ale potřebovala jsem si dát trošičku pauzu od blogu. Zítra začneme týden se Spectrou Vondergeist, tak snad se bude líbit. :) A teď už k tématu tohoto článku. Po včerejším zhlédnutí nejnovějšího videa u Neferči jsem zkrátka nemohla neudělat také nějakou tu vraždu. Dnes jsem se do ní pustila a musím uznat, že to vůbec nedopadlo špatně. Předem se akorát omlouvám za pozadí, ale potřebovala jsem, aby nebylo video moc tmavé, tak jsem točila u balkonových dveří. ;) Vražda je to trojnásobná, Rochelle je vražedkyní. Toralei nebo Nefera mi přišly moc obyčejné, tak jsem to oživila právě Rochellkou. Popravdě, natáčení a ta asi 5-hodinová práce mě docela bavila, takže někdy v budoucnu ještě určitě očekávejte něco podobného. :) Doufám, že se vám bude moje první vražda Monster High líbit a budete se těšit na další nové video. :)


Pátek třináctého

13. června 2014 v 18:06 | ○Lagoona○Blue○ |  Ostatní
Ahoj. Chtěla jsem tento článek začít psát mnohem dříve, ne až teď k večeru, ale co už. Chcete se o tomto "prokletém" dnu dozvědět více? Pokud ano, čtete správný článek ...
Jak nejspíš každý ví, dnes je 13. června, pátek a shodou okolností je právě i úplněk. Tato shoda byla v nejbližší době zaznamenána v roce 2000 a bude se opakovat až roku 2049. A proč se stal zrovna tento den dnem smůly po celém světě? Je to hlavně pověrčivost lidí, ale číslo 13 se opravdu objevuje v mnoha historických situacích a většinou se v den, který měl toto číslo, stalo něco špatného. Vezmeme-li to z křesťanského hlediska, na Velký pátek byl ukřižován Ježíš Kristus a při Poslední večeři sedělo u stolu třináct lidí a ten třináctý z nich byl Jidáš, který Krista zradil. Židé zase považovali třináctku za nešťastnou, protože třináctým písmenem v hebrejské abecedě je písmeno M, což je první písmeno ve slově Mavet, které znamená "smrt." Ale však zcela reálný základ má tato pověra v pátku 13. října roku 1307. Právě tento den začal francouzský král Filip IV. Sličný s pronásledováním a zatýkáním templářů, po kterém následovalo mučení a smrt mnoha z těchto rytířů a následný zánik řádu. Od tohoto dne následovníci templářů považovali pátek třináctého za ďábelský a nešťastný den. V některých zemích (např. ve Španělsku a Latinské Americe) je však za nešťastný den považováno úterý třináctého, ne pátek. To je asi to nejzákladnější o pátku třináctého a teď bychom mohli přejít ke mě, tedy jak to mám já a číslo 13. Popravdě, je to moje nejoblíbenější a možná i osudové číslo. V každé situaci nacházím číslo 13 nebo spojitost s nějakým místem, jako příklad je třeba ten, že v městě, ve kterém bydlím máme radnici, jejíž číslo popisné je 13. Také jsem v roce 2013 poznala moji nejlepší kamarádku ... a takto je to s mnoha věcmi. Když to tak vezmu, je to spíše moje šťastné číslo než smolné. Ani se pátku třináctého nijak neděsím, beru ho jako den, který je plný tajemství a myslím, že není žádný velký důvod se jej bát. Mnoho lidí trpí i fóbií z čísla 13, což úplně dobře nechápu. Je to číslo jako každé jiné. Proč se třeba nebojíme čísla 10, 5 či 2? Asi proto, že nemáme důvod. A jaký je důvod se bát zrovna třináctky? Ke článku se vyjádřete do komentářů, napište mi, co si o tomto dni myslíte, co se vám dnes přihodilo apod. :)


Lagoona Blue: Moje záliby a výměnný pobyt na Monster High

12. června 2014 v 10:50 | ○Lagoona○Blue○ |  Týden s Lagoonou Blue
Ahoj žáby! Teď už jedny z posledních informací, abyste o mě opravdu věděli téměř vše. Zde se dozvíš o mých nejstrašnějších zálibách i o mém výměnném pobytu na Monster High. :)

MOJE NEJSTRAŠNĚJŠÍ ZÁLIBY

→ Vodní sporty, tedy plavání, surf, monstrpólo apod. Jsem opravdu dobrá plavkyně a patřím mezi členy Plaveckého klubu. Není vodní závod, který bych nevyhrála!
→ Ráda čistím pláže a oceány. Musím se přeci starat o svůj domov, aby nebyl úplně zničen normáckou bezohledností.
→ Vyprávění mořských legend na břehu jezera. Vždycky když vyprávím legendu o Černé laguně, tak moje šupiny vysychají hrůzou.
→ Nejradši ze všeho ale pomáhám a radím mým monstrkamarádkám.

MŮJ VÝMĚNNÝ POBYT NA MONSTER HIGH

To nejlepší z něj ...
→ Jsem studentkou na výměně mezi ,,Hlubinami", proto je můj styl monstrplážový.
→ Vstoupila jsem do plaveckého týmu, ve kterém jsem se později stala kapitánkou.
→ Jen co jsem přijela na Monster High, byla jsem sama sebou a všechny příšerky mě okamžitě přijaly mezi sebe. Poznala jsem tedy plno nových a skvělých kamarádů, po kterých se mi v budoucím plánovaném odjezdu bude stýskat.
→ Na této škole je dokonce i můj oblíbený předmět - Oceánografie!

To nejhorší z něj ...
→ Na hodinách Šílené vědy nemohu snést pitvání žab. Pokaždé seberu odvahu a rozptýlím profesora Hackingtona. Potom ty ubohé zelené tvorečky zachráním před jejich jistým koncem.
→ Stýská se mi pochopitelně po rodině a mých mořských kamarádech.


Osvěžující banánový koktejl podle Lagoony

11. června 2014 v 10:00 | ○Lagoona○Blue○ |  Týden s Lagoonou Blue
Ahoj žábo! Chceš se schladit nějakým lahodným ovocným koktejlem a nevíš jak na něj? V tomto článku ti dám recept na skvělý banánový koktejl, který je vhodný do každého letního dne, nejlépe u moře či bazénu. :)

NA 2 SKLENKY POTŘEBUJEŠ ...

→ 1 menší nebo 1/2 velkého banánu
→ 1/2 sklenky mléka
→ 1/2 sklenky bílého jogurtu
→ šťávu z jednoho pomeranče a asi 4 kapky citronové šťávy
→ 1 lžíci koncentrovaného jablečného džusu
4-5 kostek ledu (pokud chceš koktejl ledově vychlazený)

POSTUP

1. Do mixéru dej jogurt, mléko, na kousky nakrájený banán a džus.
2. Na lisu si z omytého pomeranče vymačkej šťávu a přidej ji do mixéru (pokud je pomeranč sladký a bez peciček, můžeš podle chuti přidat i trochu dužiny).
3. Přidej pár kapek citronové šťávy a pokud chceš, přidej kostky ledu.
4. Všechny suroviny umixuj a koktejl nalij do sklenek.
5. Pokud chceš, koktejl si trochu ozdob. Můžeš jej posypat troškou muškátového oříšku, na sklenku dej nakrojený plátek omytého pomeranče apod.
Pak si už jen udělej pohodlí a v klidu si vypij svůj vyrobený koktejl! :)

Photos of Ghouls 2014 - 5. kolo + příští rozstřely

10. června 2014 v 16:15 | ○Lagoona○Blue○ |  Soutěže
Ahoj. Ano, přiznávám se, už před měsícem to tu mělo být, ale prostě jsem se k tomu nedokázala dokopat dřív, vůbec se mi nechtělo. :D Snad mi moji lenost odpustíte a teď jdeme na vaše fotky, pro připomenutí, jejich téma bylo vyfotit svoji monsterku u jakéhokoliv vašeho výrobku či kresby. :) Pak tu bude ještě info ohledně rozstřelu mezi blogerkami, které mají stejný počet bodů. ;)

HODNOCENÍ FOTEK

RoyalRebel

Hodnocení: 5/5 bodů
Témata fotky splňují a kresby se ti moc povedly. Máš talent na kreslení, který určitě rozvíjej. :)


Lagoona Blue: Mé dokonalé nedokonalosti aneb o mém vzhledu a stylu

10. června 2014 v 10:00 | ○Lagoona○Blue○ |  Týden s Lagoonou Blue
Ahoj, je tu další článek z týdne se mnou! Dnes ti napíšu, jaké jsou mé dokonalé nedokonalosti, tedy můj detailnější vzhled i styl na líčení a oblékání. :)

Mými dokonalými nedokonalostmi jsou třeba téměř nepatrné pihy v modrých tónech na obou tvářích nebo odstín mé pleti, který je bleděmodrý. Taktéž mám čtyři velké ploutve, dvě na rukou a dvě na nohou. Nehty si barvím hlavně růžovofialovým lakem, který podtrhne blány mezi mými prsty a jistě sis všiml i mých zelenkavých očí a blonďatých vlasů s modrými melíry, které mi dělá chlór v bazénu na Monster High. Jsem prostě jiná, originální a monstrózně mořská! Měj k sobě takový přístup i ty. :) A jistě se ptáš na líčení. Jaký make-up používám? Nejčastěji jsou to stíny v modrých, růžových nebo fialových odstínech, protože se k mým očím hodí a krásně je zvýrazní. Do školy je také můžeš použít, ale ne tak silně, spíš použij světlejší tóny těchto barev. Používám většinou i řasenku, která je ovšem vodní a fialovorůžovou rtěnku. Na párty s mými kamarády si většinou své vlasy načešu do pěkně dlouhého číra, ale na normální dny ve škole si nechávám vlasy rozpuštěné, někdy doplním nějakými sponkami, čelenkou nebo obyčejnou růžovou kytičkou. A můj maximálně šik styl na oblečení? Ve škole mě nejčastěji potkáš v černých šortkách, růžovém tričku ze šupinek a v bundě do soupravy. Obouvám si své hawaiské sandály, které doplňují můj monstrplážový vzhled! Z domů také nevyjdu bez svých doplňků ve tvaru mořského koníka, kytek a náramků, co mám od táty, Mořského netvora. Na monstrpárty si svoje vyčesané vlasy doplním šaty s modrými flitry a kanýry z růžové síťky a pareo ze zlaté rybářské sítě.

Teď jsem o sobě už prozradila další věci, než jen ty základní. Příště očekávej recept na skvělý banánový koktejl, který popíjím, když momentálně relaxuji. :)